ЄС відключить ще 13 російських банків від SWIFT
Джерело: EUObserver
Євросоюз продовжує посилювати санкційний тиск на російську економіку, тоді як Кремль просить адміністрацію главу США Дональда Трампа послабити обмеження в межах можливої угоди щодо України.
Ще 13 російських банків буде відключено від міжнародної платіжної системи SWIFT у межах 16-го пакета санкцій ЄС. Новий пакет заходів узгодили представники 27 країн ЄС, включно з лояльною до Кремля Угорщиною, і він набуде чинності після затвердження лідерами європейських держав. У середу, 19 лютого, очікується формальне голосування міністрів закордонних справ ЄС.
Наразі під західними санкціями перебуває 95% російської банківської системи, заявляла в грудні голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна. За її словами, до “чорних списків” внесено 129 кредитних організацій, які контролюють майже всі активи фінансової системи РФ.
Останній раунд американських санкцій у листопаді минулого року вдарив по 50 банках, зокрема по Газпромбанку — останньому з держбанків РФ, який зберігав доступ до розрахунків у доларах і системи SWIFT. Однак під європейські санкції він, найімовірніше, не потрапить: банк і далі проводить платежі за постачання російського газу, який купують Угорщина та Словаччина на 250 млн євро щомісяця. Доступу до SWIFT позбавлять переважно невеликі банки. Загалом, за даними видання, до санкційних списків внесуть 35 юридичних осіб і 48 фізичних, зокрема посадовців та пропагандистів.
Посилення санкцій на тлі переговорів між Росією та США щодо України — це “сигнал”, сказав європейський дипломат. За його словами, ЄС продовжить підтримувати Київ і карати Росію за агресію.
Водночас, за даними Bloomberg, країни G7 розглядають можливість посилення санкцій проти російської нафтової галузі. До третьої річниці вторгнення в Україну держави G7 можуть переглянути “цінову стелю” на російську нафту, яка нині встановлена на рівні 60 доларів за барель. Мета нових обмежень — скоротити доступ Кремля до нафтових доходів і “простимулювати” його до “справедливого миру” з Україною.
- Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс розповів, що Штати готові запровадити нові санкції проти РФ та навіть, ймовірно, вдатись до військових дій, якщо російський президент Володимир Путін відмовиться від мирної угоди з Україною.
- Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.
- Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовити.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.