Євродепутати підтримали петицію про позбавлення Орбана голосувати в Раді ЄС

Джерело: Петрі Сарвамаа/X

Депутат Європейського парламенту та ініціатор петиції щодо позбавлення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана права голосу в Раді ЄС Петрі Сарвамаа повідомив, що відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів.

“Підписи зібрано! Ми на крок ближче до того, щоб позбавити Орбана права голосу. Зворотний зв’язок був потужним, дякуємо всім, хто підтримав цю історичну петицію. Я зібрав 120 імен за різними партіями та з кількох держав-членів”, – написав Сарвамаа.

У Європарламенті оголосили про петицію у вівторок, 9 січня, й вже в п’ятницю, 12 січня, вона набрала необхідну кількість голосів.

За словами Сарвамаа, тепер “вкрай важливо якнайшвидше оцінити остаточну загальну підтримку ідеї петиції на пленарному засіданні”.

“Це можливо вже наступного тижня, оскільки наступного тижня парламент голосуватиме за резолюцію щодо Угорщини. Зміст резолюції знаходиться на стадії переговорів, і я вважаю це дуже можливим”, – зазначив він.

Раніше Орбан заблокував запропонований багаторічний пакет допомоги Києву на суму 50 мільярдів євро. Угорський лідер заявив, що гроші для України не повинні надходити з центрального бюджету ЄС, і це було б “поганим рішенням”. Одначе, він пояснив, що уряд у Будапешті не підтримає новий пакет допомоги Європейського Союзу для України, доки блок не виплатить усі кошти Угорщині.

Також нагадаємо, що 14 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС. Дипломати зауважили, що жодна країна не проголосувала проти, тож Євросоюз законно погодив рішення.

Згодом Орбан підтвердив свою позицію стосовно початку переговорів, одначе додав, що 26 інших країн ЄС наполягали на початку переговорів з Києвом, тому Угорщина вирішила, що вони можуть йти своїм шляхом.

Президент України Володимир Зеленський та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обговорили підготовку нового, 17-го пакета санкцій ЄС проти Росії, який буде спрямований на ключові сектори російської економіки.

Після похорону Папи Римського в Римі президент США Дональд Трамп запевнив естонського колегу Аларa Каріса, що Вашингтон і надалі залишатиметься посередником у мирному процесі між Україною та Росією.

Ще 12 українських дітей вдалося повернути додому в рамках ініціативи Президента України Bring Kids Back UA.

Під час зустрічі зі спеціальним посланцем президента США Стівом Віткоффом 25 квітня лідер Росії Володимир Путін заявив про готовність російської сторони до переговорів з Україною без попередніх умов.

Тисячі людей вийшли на протести в Ольденбурзі та інших містах Німеччини після того, як поліціянт вистрелив у темношкірого чоловіка, внаслідок чого той помер.