Єврокомісія посилить боротьбу з мовою ворожнечі в інтернеті

Джерело: заяву Хенни Віркунен передає Укрінформ

Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.

Цього тижня ми інтегрували “Кодекс поведінки щодо протидії незаконній мові ненависті в Інтернеті +” в межі закону про цифрові послуги. Це дозволить посилити реагування на всі види мови ворожнечі в Інтернеті. Відтепер мова ворожнечі, яку позначатимуть спеціальним маркером, оцінюватиметься впродовж 24 годин і видалятиметься, якщо необхідно, – заявила віцепрезидентка з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Єврокомісії Хенна Віркунен.

Кодекс поведінки+ підписали:

  • платформи-гіганти як Dailymotion, Facebook, Instagram, LinkedIn,
  • сервіси для споживачів Microsoft, Snapchat, Rakuten Viber, TikTok, Twitch, X і YouTube.

Наступного місяця комісія зосередиться на вироблені алгоритму дій щодо моніторингу та контролю цифрових платформ у період виборів.

5-6 лютого ми проведемо стратегічну дискусію з таких питань, як рівність можливостей між політичними партіями та кандидатами, чесність виборів та управління ризиками у виборчому контексті. У більш широкому сенсі ми працюємо в рамках Європейської мережі співпраці з питань виборів, яка об’єднує національні органи влади, що займаються виборчими питаннями, – додала Віркунен.

Сподіваються, що провайдери платформ застосовуватимуть практику швидкого реагування на всіх майбутніх виборах, особливо після ситуації в Румунії.

Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.

На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.

У Китаї дослідники встановили зв’язок між різким припиненням комунікації, відомим як “гоустінг”, і схильністю до самоушкоджень серед підлітків. Це явище, коли людина несподівано припиняє спілкування без пояснень, може завдати серйозної шкоди психічному здоров’ю молодих осіб.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.