Єврокомісія посилить боротьбу з мовою ворожнечі в інтернеті
Джерело: заяву Хенни Віркунен передає Укрінформ
Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.
Цього тижня ми інтегрували “Кодекс поведінки щодо протидії незаконній мові ненависті в Інтернеті +” в межі закону про цифрові послуги. Це дозволить посилити реагування на всі види мови ворожнечі в Інтернеті. Відтепер мова ворожнечі, яку позначатимуть спеціальним маркером, оцінюватиметься впродовж 24 годин і видалятиметься, якщо необхідно, – заявила віцепрезидентка з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Єврокомісії Хенна Віркунен.
Кодекс поведінки+ підписали:
- платформи-гіганти як Dailymotion, Facebook, Instagram, LinkedIn,
- сервіси для споживачів Microsoft, Snapchat, Rakuten Viber, TikTok, Twitch, X і YouTube.
Наступного місяця комісія зосередиться на вироблені алгоритму дій щодо моніторингу та контролю цифрових платформ у період виборів.
5-6 лютого ми проведемо стратегічну дискусію з таких питань, як рівність можливостей між політичними партіями та кандидатами, чесність виборів та управління ризиками у виборчому контексті. У більш широкому сенсі ми працюємо в рамках Європейської мережі співпраці з питань виборів, яка об’єднує національні органи влади, що займаються виборчими питаннями, – додала Віркунен.
Сподіваються, що провайдери платформ застосовуватимуть практику швидкого реагування на всіх майбутніх виборах, особливо після ситуації в Румунії.
- Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.
- Чеська спецслужба викрила пропагандистську мережу, яку фінансує Москва.
- За даними ЗМІ, Кремль здійснює кампанію дезінформації, аби підірвати позиції президента України Володимира Зеленського та дестабілізувати українське суспільство.
- Фонд американського актора Джорджа Клуні проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів, які працюють у Європі.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.