Європейська комісія визнала утиски опозиції у Верховній Раді України

Джерело: звіт Єврокомісії

Європейська комісія помітила в Україні утиски прав опозиції у Верховній Раді. Однак загалом роботу українського парламенту назвали ефективною.

У щорічному звіті щодо прогресу держав-кандидатів відзначається, що Україна залишається демократією, а Верховна Рада ухвалює ключові рішення щодо безпеки та оборони через міжпартійну більшість. Водночас ЄК також звертає увагу на проблеми в роботі опозиції, зокрема безпідставні обмеження відряджень депутатів.

“У звітному періоді низка опозиційних депутатів зазнала певних обмежень, особливо щодо виїзду за кордон. Для стійкості демократії життєво важливо, щоб залишався простір для політичного діалогу з опозицією, громадянським суспільством і незалежними ЗМІ, а також щоб парламент відігравав дипломатичну роль у просуванні потреб України та реформ за кордоном”, – йдеться у звіті.

Також ЄК окремо відзначила, що Верховна Рада працює не зовсім прозоро. З міркувань безпеки діють певні обмеження для журналістів. У звіті згадано “окремих депутатів”, які проводять власні трансляції.

  • В лютому голова Верховної Ради Руслан Стефанчук не підписував розпорядження про відрядження лідеру фракції “Європейська солідарність” Петру Порошенку для участі в Мюнхенській конференції з безпеки через нібито загрозу його життю за кордоном.
  • В січні нардепку “Європейської солідарності” Вікторію Сюмар не випустили з України для участі у конференції Ради Європи. За 10 днів документи про її відрядження не змогли підписати нібито через технічні проблеми.

Ввечері 30 жовтня російські війська завдали масованого удару по Одещині, випустивши по регіону близько десяти ракет, повідомив голова ОВА Олег Кіпер.

Український портал державних послуг “Дія” потрапив до списку найкращих винаходів світу за версією TIME за послугу “шлюб онлайн”.

Суд у Каліфорнії ухвалив рішення про довічне ув’язнення без права дострокового звільнення для чоловіка, який увірвався в будинок колишньої спікерки Палати представників Ненсі Пелосі та напав на її чоловіка з молотком.

Парламент Грузії опинився на межі кризи: новий склад має достатньо мандатів для початку роботи, але не для повного завершення повноважень попереднього складу.

Російський Суд оштрафував Google на 2 ундецильйони (одиниця з 36 нулями) рублів за відмову сервісу розблокувати 17 російських телеканалів на YouTube.