Європейський союз запровадив санкції проти Медведчука

Джерело: Міністерство закордонних справ Чехії у X (Twitter)

Європейський Союз ухвалив рішення про запровадження санкцій проти народного депутата від вже забороненої “ОПЗЖ” Віктора Медведчука, а також проросійського видання Voice of Europe. Цей крок був ініційований Чехією, яка запропонувала внести до санкційного списку ЄС три організації, що працюють на Кремль.

“Чеській дипломатії вдалося домогтися занесення до санкційного списку ЄС трьох організацій, які працюють на Росію”, – ідеться в повідомленні.

Серед підсанкційних об’єктів першим значиться “Голос Європи” — російський пропагандистський інструмент, що використовується для впливу на вибори до Європарламенту. Окрім цього, санкції торкнулися проросійських бізнесменів Артема Марчевського і Віктора Медведчука, які стоять за російськими операціями впливу.

“Усі обмеження, які Чехія вже застосувала до юридичних осіб, тепер поширюються на всі 27 країн-членів ЄС”, – ідеться в повідомленні.

Для Медведчука та Марчевського санкції означають заборону на в’їзд і транзит через усі країни-члени ЄС. Крім того, усі кошти та економічні ресурси трьох юридичних осіб заморожені на всій території ЄС.

  • Депутат від забороненої ОПЗЖ і кум російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук, що стикається з обвинуваченнями у державній зраді в Україні, звертається до українських судів. Він вимагає, аби йому повернули громадянство, депутатський мандат та скасували санкції РНБО.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.