«Євросолідарність» вимагає від уряду зупинити тиск Держаудитслужби на КБ «Луч» – Геращенко

Джерело: Telegram-канал співголови фракції “Європейська Солідарність” Ірини Геращенко

Фракція “Європейська Солідарність” направила звернення до уряду з вимогою негайно втрутитися в ситуацію навколо ДП “Конструкторське бюро “Луч”, яке “кошмарить” Держаудитслужба, фактично зриваючи виробництво таких дефіцитних сьогодні ракет і снарядів.

“Нагадаю, саме через непрофесійні дії Кабміну, який видав дві взаємовиключні постанови щодо можливості /неможливості отримання прибутку від реалізації продукції ВПК, закупівля вітчизняної оборонки фактично блокується, а багатьом виробникам ДАС погрожує судами. Верховна Рада була змушена втрутитися в ситуацію і у вересні прийняла постанову “Щодо підтримки оборонно-промислового комплексу України в умовах воєнного стану”. Всі фракції і групи підписалися під цим документом для усунення перешкод у здійсненні господарської діяльності в оборонному секторі”, – зазначила депутатка.

Попри це, додала вона, лише протягом останнього тижня на підприємство з виробництва тепловізійних прицілів Archer прийшло НАБУ і вилучило не лише фінансову, але й проєктну, виробничу документацію.

“А в КБ “Луч” проходить третя перевірка Держаудитслужби. Нагадаю, голову цієї служби призначає уряд, нинішню керівницю Кабмін затвердив в грудні 2022-го року. І вона почала ретиво кошмарити оборонку. КБ “Луч” – одне з провідних розробників складових авіаційного та протитанкового озброєння і ракет. Діяльність ДержККБ “Луч” має стратегічне значення для оборонного потенціалу України”, – наголосила Ірина Геращенко.

За словами народної обраниці, нинішня ревізія діяльності ДержККБ “Луч” стосується включення отриманого підприємством прибутку до складу вартості продукції підприємства та сплати з нього податків. Тобто уряд намутив, а ДП страждає.

“При цьому ДАСУ не враховує того, що ДержККБ “Луч” за власні обігові кошти розробляє нові системи озброєння, ліквідовує наслідки ракетних ударів, відновлює та замінює пошкоджене обладнання і продукцію, здійснює релокацію виробництва та нарощує виробничі потужності. Вимагаємо від уряду негайно виконати постанову ВР і забезпечити безперешкодну діяльність ДержККБ “Луч” та інших стратегічних підприємств. А голову Держаудитслужби варто звільнити, бо її робота більше схожа на шкідництво, аніж на аудит”, – резюмувала співголова “ЄС”.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.