«Їм дешева енергія в Україні просто невигідна» – Зеленський про критиків добудови ХАЕС

Джерело: вечірнє звернення Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення закону про придбання обладнання для добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Він сказав, що критикам цього рішення “невигідна дешева енергія в Україні”.

“Україна зможе добудувати ще два енергоблоки на Хмельницькій атомній станції, і це більш ніж 2 гігавати електрики для України. І щоб було зрозуміло, зараз, цими складними зимовими місяцями, ми можемо імпортувати в Україну від наших сусідів приблизно такий обсяг електрики. Наші добудовані енергоблоки дадуть Україні змогу навіть у зимові місяці йти без імпорту”, – сказав Зеленський.

За його словами, це обов’язково допоможе стримувати зростання цін на електрику для населення.

Зеленський додав, що добудова енергоблоків також корисна щодо спеціальних економічних проєктів, які готуються з президентом Трапом.

“Звичайно, є голоси, які критикують. Але це ті голоси, яким дешева енергія в Україні просто невигідна – вони свою кишеню або тих, від кого залежать, наповнюють від дорожчої енергії, ніж атомна. Є всі ці цифри. Кожен може побачити та переконатись”, – вважає президент.

Що передувало

Сьогодні, 11 лютого, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про закупівлю двох ядерних реакторів радянського виробництва у Болгарії для Хмельницької атомної електростанції.

Законопроєкт передбачає придбання обладнання для добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

“Влада дала старт “Великому атомному крадівництву” і витрата 1 млрд $ на російський реактор”, – написав нардеп Ярослав Железняк.

Законопроєкт № 11392, який спочатку стосувався спрощення умов ведення господарської діяльності, був суттєво змінений під час підготовки до другого читання. Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, очолюваний нардепом від “Слуги народу” Андрієм Герусом, запропонував нову редакцію документа. Вона фактично повторює раніше відхилений парламентом законопроєкт про закупівлю ядерних реакторів.

“Слідкуйте за руками. Проєкт до другого читання називається тепер “Про придбання обладнання, необхідного для будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції”. Весь текст ухваленого за основу законопроєкту 11392 комітет тупо викинув, а натомість вставив абсолютно новий текст на зовсім іншу тему, який по суті повторює скандальний законопроєкт про російські енергоблоки для ХАЕС”, — написав нардеп Володимир В’ятрович.

Водночас Ярослав Железняк заявив, що НАБУ відкрило справу щодо розтрати 430 млн грн на будівництві нових атомних блоків. За його словами, група нардепів декілька місяців збирала факти, як кошти спрямовували на різні активності повʼязані з будівництвом блоків.

“І наші енергетичні корупціонери забули, що Парламент не давав такого права. Що прямо суперечить закону. Всі ці факти та дані зібрані і передані до НАБУ. Там достатньо. Тому, бажаємо детективам НАБУ вдалого полювання”, — написав Железняк .

Віцепрем’єр-міністр Сербії Александр Вулин прибув до Москви, де зустрівся з секретарем ради нацбезпеки РФ Сергієм Шойгу. Вони обговорили протести у Сербії.

Турецька влада затримала 343 людини під час нічних протестів у кількох містах проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу.

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки енергетики України 65 млн євро.

Ізраїльсько-німецький комік Шахак Шапіра висміяв Будапештський меморандум, за яким Україна відмовилась від ядерної зброї у 1994 році.

В одній з приватних стоматологій Києва під час лікування зубів помер 7-річний хлопчик.