З Литви депортували росіянина через загрозу нацбезпеці
Джерело: LRT
З Литви депортували громадянина Росії Володимира Водо, який проживав в країні 35 років, через загрозу національній безпеці.
Департамент держбезпеки Литви постановив, що Водо становить загрозу державній безпеці, оскільки його погляди “нелояльні до Литви і він поширює пропагандистську інформацію в соціальних мережах відповідно до інформаційної політики Росії”.
На підставі цього Департамент міграції анулював його посвідку на проживання в Литві та ухвалив рішення про депортацію.
Володимир Водо оскаржив рішення, вказавши, що доглядає за хворою матір’ю, має тісні зв’язки з Литвою, володіє литовською мовою та повністю розірвав усі зв’язки з країною-агресоркою, де народився.
Одначе, 15 травня Вищий адміністративний суд Литви ухвалив остаточне рішення про депортацію Володимира Водо до Росії.
Напередодні депортації росіянина затримали у Вільнюсі, ніч він провів у Центрі реєстрації іноземців у Пабраде.
“Сьогодні його доставили до кордону з Росією на прикордонний пункт Кібартай. Після завершення всіх формальностей відправили до Росії. Жодних інцидентів, проблем чи незапланованих подій при реалізації цього рішення не було”, — повідомив представник Служби охорони державного кордону Гедрюс Мішутіс.
Росіянин Володимир Водо проживав у Литві з 1989 року, першу постійну посвідку на проживання у Литві отримав у 1993 році.
- З Молдови депортували керівника пропагандистського агентства Sputnik Віталія Денисова, заборонивши відтак йому в’їзд до країни упродовж 10 років.
- Через повномасштабне вторгнення РФ в Україну Чехія більше не видаватиме візи та посвідки на проживання росіянам і білорусам. Прем’єр-міністр Петр Фіала оголосив, що уряд схвалив продовження постанови за пропозицією Міністерства закордонних справ країни.
- Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня. Громадянин РФ убив вчителя і поранив трьох осіб, поінформували у Міністерстві внутрішніх справ.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.