З Литви депортували росіянина через загрозу нацбезпеці

Джерело: LRT

З Литви депортували громадянина Росії Володимира Водо, який проживав в країні 35 років, через загрозу національній безпеці.

Департамент держбезпеки Литви постановив, що Водо становить загрозу державній безпеці, оскільки його погляди “нелояльні до Литви і він поширює пропагандистську інформацію в соціальних мережах відповідно до інформаційної політики Росії”.

На підставі цього Департамент міграції анулював його посвідку на проживання в Литві та ухвалив рішення про депортацію.

Володимир Водо оскаржив рішення, вказавши, що доглядає за хворою матір’ю, має тісні зв’язки з Литвою, володіє литовською мовою та повністю розірвав усі зв’язки з країною-агресоркою, де народився.

Одначе, 15 травня Вищий адміністративний суд Литви ухвалив остаточне рішення про депортацію Володимира Водо до Росії.

Напередодні депортації росіянина затримали у Вільнюсі, ніч він провів у Центрі реєстрації іноземців у Пабраде.

“Сьогодні його доставили до кордону з Росією на прикордонний пункт Кібартай. Після завершення всіх формальностей відправили до Росії. Жодних інцидентів, проблем чи незапланованих подій при реалізації цього рішення не було”, — повідомив представник Служби охорони державного кордону Гедрюс Мішутіс.

Росіянин Володимир Водо проживав у Литві з 1989 року, першу постійну посвідку на проживання у Литві отримав у 1993 році.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.