«З нетерпінням чекаю»: Посол Великої Британії привітав Залужного з призначенням на посаду

Джерело: Мартін Гарріс/X

9 травня посол Британії в Україні Мартін Гарріс привітав колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з призначенням на посаду посла України у Сполученому Королівстві Британії та Північної Ірландії.

Гарріс зазначив, що з нетерпінням очікує на спільну роботу.

Щиро вітаємо Валерія Залужного з призначенням послом України у Великій Британії. Я з нетерпінням чекаю на нашу спільну роботу над зміцненням нашого непорушного альянсу та подальшого розвитку нашого 100-річного партнерства, – зазначив Мартін Гарріс.

Указом № 316/2024 глава держави призначив Залужного Надзвичайним і Повноважним Послом України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії.

8 квітня президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Валерія Залужного з військової служби.

Ще 7 березня 2024 року Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії. За місяць до цього, 8 лютого 2024 року, Валерія Залужного звільнили з посади Головнокомандувача Збройними силами України.

Валерій Залужний є представником українських вищих офіцерів, які ніколи не служили в радянській армії та не вчилися у її навчальних закладах, тому “совкова” військова модель для Залужного є зовсім чужою. Він як учасник бойових дій на сході України, позитивно ставиться до оновлення особового складу молодими людьми та відходу від радянських практик. Одним з його перших кроків на посаді був дозвіл військовим на фронті відкривати вогонь у відповідь по окупантах без узгодження з вищим керівництвом і позбавлення необхідності військовим заповнювати зайві документи.

У квітні 2022 року видання Politico назвало Залужного “Залізним генералом”, ця характеристика закріпилась за ним надалі. 13 жовтня 2022 року журнал Time помістив портрет Валерія Залужного на обкладинці та відніс до 100 найвпливовіших людей планети.

9 листопада 2022 року, в День української писемності та мови, Валерій Залужний сказав:

Ціною життів найкращих ми виборюємо право говорити рідною мовою, бути українцями, визначати своє майбутнє. Українська мова – це мова наших батьків і дітей. Мова нашої Перемоги.

У жовтні 2022 року соціологічна група “Рейтинг”, в межах проєкту “Народний ТОП”, оприлюднила результати дослідження видатних українців усіх часів. Валерій Залужний посів десяте місце “Народного ТОПу”, набравши 7,7 % голосів опитаних.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.