З усіх союзників РФ тільки Сирія засудила бої в Курській області

Джерело: The Moscow Times

Понад тиждень після початку української операції в Курській області РФ, лише Сирія засудила дії ЗСУ, назвавши це “терористичною атакою”. Інші “дружні” країни уникають цього.

З моменту перетину кордону Росії українськими частинами 6 серпня лише Сирія назвала це “агресією”, яка, на їхню думку, відбулася через “колективну підтримку Заходу”. Сирійський президент Башар Асад, якого Путін свого часу врятував під час громадянської війни, залишився єдиним, хто відкрито підтримав Москву.

Натомість Китай, який перед вторгненням в Україну оголосив про “безмежне партнерство” з Росією, лише 12 серпня висловився. Пекін заявив лише, що “звернув увагу на ситуацію” і закликав до деескалації.

ОДКБ та її країни-учасниці теж не підтримали РФ. Єдиний на цю тему матеріал на сайті організації, опублікований 16 серпня, повідомляє, що ОДКБ “стежить за ситуацією” і пообіцяла виконати всі необхідні процедури, якщо Росія попросить військову допомогу.

Навіть найближчий соратник Путіна Олександр Лукашенко відкрито не засудив операцію на Курщині. Він розповів, що у всьому винен буцімто Захід, якому це “вигідно” і закликав “закінчити цю бійку”.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.

26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.

НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.