З жовтня 1,7 млн українців перехворіло на ГРВІ, грип та COVID-19

Джерело: МОЗ України

Від жовтня цього року 1,7 мільйона українців перехворіло на ГРВІ, грип та COVID-19, з них – 56% діти.

За тиждень, з 18 по 24 грудня, в країні зареєстровано 152 073 випадки захворювання, із них 85 023 – серед дітей віком до 17 років. До лікарень госпіталізовано 4 684 українців, 2 303 з яких – діти до 17 років.

Зареєстровано 8 709 нових випадків COVID-19. У двох областях – Вінницькій та Кіровоградській – виявили три випадки нового субваріанту коронавірусу “Pirola”. 1 870 пацієнтів потребували спеціальної медичної допомоги у лікарні. Зокрема, 6 дітей – у відділенні реанімації та інтенсивної терапії.

У 10 регіонах України циркулюють віруси грипу А та В. Від ускладнень хвороби в Івано-Франківській області померло двоє осіб. В обох випадках пацієнти не були вакциновані проти грипу та COVID-19. Перші дві смерті в області від ускладнень грипу зареєстрували два тижні тому.

У разі ускладнення епідситуації у громаді чи на рівні області, у лікувальних, освітніх установах, закладах торгівлі, громадського харчування, підприємствах, транспорті обласні комісії ТЕБ і НС можуть локально впроваджувати обмежувальні заходи для зниження ризику поширення епідемії. Протиепідемічні заходи можуть включати запровадження маскового режиму, соціальної дистанції, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо.

Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу – різний для кожної області. Він вираховується в залежності від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій. В областях, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу, можуть застосовуватися локальні карантини, тобто посилені протиепідемічні заходи.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.