За декілька днів до карнавалу в Ріо оголосили надзвичайний стан через лихоманку денге

Джерело: Associated press

У бразильському Ріо-де-Жанейро оголошено надзвичайний стан через спалах лихоманки денге, яку переносять комарі.

Як розповіли у виданні, мерія міста оголосила про відкриття 10 центрів допомоги, створення центру екстрених операцій і виділення лікарняних ліжок для хворих на лихоманку денге.

Влада також планує використовувати “димові машини”, які розпилюватимуть у повітрі інсектицид в регіонах з найбільшою кількістю хворих.

Мер Ріо-де-Жанейро Едуардо Паес закликав жителів міста усунути джерела стоячої води, які використовуються комарами як місця розмноження.

Зазначається, що через вибух захворюваності на денге по всій Бразилії щонайменше чотири штати – Акрі, Мінас-Жерайс і Гояс, на додаток до Ріо, були вимушені оголосити надзвичайний стан.

З початку 2024 року муніципалітет зареєстрував понад 10 000 випадків захворювання на денге, що трохи менше половини від загальної кількості випадків – 23 000 – зафіксованих за весь 2023 рік.

У понеділок, 5 лютого, бразильські військово-повітряні сили розгорнули польовий шпиталь на 60 ліжок у Федеральному окрузі в Сейландії, який мав розпочати лікування пацієнтів.

Видання зауважило, що оголошення з’явилося тоді, як туристи з’їжджаються до Ріо, щоб відвідати карнавал. Поки що влада міста не очікує, що спалах завадить проведенню карнавалу, який офіційно розпочнеться у п’ятницю ввечері і триватиме до 14 лютого.

ДОВІДКОВО. Денге – вірусна інфекція, що передається людині через укус інфікованих комарів і є поширеною в тропічному кліматі. За даними ВООЗ, у більшості людей, які захворіли на лихоманку денге, симптоми не розвиваються, але якщо вони з’являються, то можуть включати високу температуру, головний біль, ломоту в тілі, нудоту і висип.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.