За другий рік повномасштабної війни ліквідовано щонайменше 27 300 солдатів РФ – ВВС
Джерело: ВВС
Згідно з оцінками журналістів-розслідувачів, кількість ліквідованих російських солдатів у повномасштабній війні проти України може значно перевищувати 50 тисяч осіб.
Журналісти спільно з волонтерами підрахували кількість загиблих російських військових з лютого 2022 року. BBC каже, що команди “прочесали інформацію з відкритих джерел з офіційних звітів, газет і соціальних мереж” і що “нові могили на кладовищах вказали на імена багатьох солдатів”.
Зауважується, що за другий рік бойових дій загинуло понад 27 300 російських солдатів.
Загальна кількість загиблих — понад 50 000 — у вісім разів перевищує єдине офіційне публічне підтвердження кількості смертей з боку РФ, — мовиться у звіті.
Водночас наголошується, що фактична кількість смертей росіян, швидше за все, становить набагато більший показник.
Зокрема аналіз не включає загибель солдатів, мобілізованих з тимчасово окупованих Росією Донецька та Луганська. Якби їх додати, то кількість загиблих з російського боку була б ще більшою.
Натомість РФ відмовилася від коментарів, інформує ВВС.
Зауважимо, 14 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що згідно з оцінками західної розвідки втрати росіян з початку повномасштабного вторгнення перевищила позначку 350 тисяч вбитими та пораненими.
У листопаді 2023 року Захід оцінив втрати росіян у війні проти України у 300 тис. – 400 тис. убитими та пораненими. На той час під час боїв під Авдіївкою росіяни втрачали від 500 до 1000 осіб на день згідно з даними західних офіційних осіб.
В Україні триває 784-та доба повномасштабної війни. За даними Генштабу, станом на 16 квітня втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 456 тисяч осіб.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одна така ББМ в розпорядженні ворога втрачена у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з новопризначеним британським колегою Девідом Камероном заявив, що Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що підтримує обговорення відправлення військ в Україну для навчання місцевих сил і закликав Захід припинити “окреслювати червоні лінії”.
- Столтенберг підтвердив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО.
- За більш ніж два роки повномасштабної війни проти України Росія втратила близько 10% своїх літаків, повідомив верховний командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі.
24 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч з главою Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема постачання винищувачів Mirage, спільне виробництво дронів-перехоплювачів і запровадження нових санкцій проти Росії.
Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.
Внаслідок ракетної атаки на Дніпропетровщину кількість загиблих зросла до 17 осіб. Понад 200 осіб зазнали поранень.
Україна та Данія зробили перший крок до запуску спільного виробництва озброєння. У Гаазі міністри оборони країн підписали Лист про наміри в межах ініціативи Build with Ukraine, погодженої під час зустрічі “Рамштайн”.