За компенсаціями через пережите сексуальне насильство на війні частіше звертаються чоловіки

Джерело: ZMINA з посиланням на Урядову уповноважену з питань гендерної політики Катерину Левченко

За повідомленням Катерини Левченко, до проєкту з проміжних репарацій за компенсаціями після пережитого сексуального насильства на війні звернулось більше чоловіків, аніж жінок.

Посадовиця не озвучила, скільки осіб звернулись за компенсацією, однак на початку серпня в українському уряді звітували, що зафіксовано щонайменше 270 звернень.

За словами Левченко, цей факт “ламає” стереотип, що сексуальне насильство стосується лише жінок.

Левченко закликала якнайшвидше ухвалити законопроєкт “Про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації”. Його вже рекомендували до ухвалення у профільному комітеті парламенту.

Уповноважена з питань гендерної політики наголосила, що за скоєні воєнні злочини в Україні Росію повинні внести у чорний список країн, які не можуть здійснювати миротворчі місії в інших державах.

Це потрібно зробити відповідно до процедури подання доповіді Генеральним секретарем ООН щодо протидії сексуальному насильству в конфліктах.

“Сьогодні Росія є частиною цих “миротворчих процесів”. Тож для цього потрібна адвокація, потрібне розуміння, як ми можемо працювати з міжнародними партнерами, і на двосторонньому рівні, і українське суспільство також має бути свідомим того, що це потрібно зробити і підтримувати такі зусилля”, – наголосила Левченко.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.