За місяць росіяни втратили близько 60 плавзасобів на півдні – речник ВМС

Джерело: Еспресо

Спікер Військово-Морських Сил ЗСУ, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що на півдні окупанти втратили майже 60 плавзасобів.

“Минулого місяця з початку підрахунку, а я не впевнений, що рахували весь місяць, окупанти втратили 62 плавзасоби. Це зазвичай якісь швидкісні катери або човники на кілька осіб, які потрібні для пересування лівим берегом. Там багато таких локацій, де фактично тільки на човнах можна пересуватися. Там, як у Венеції, можна сказати. Раніше їх використовували так само для спроб перейти Дніпро, перекинутись на якісь острови. Це припущення, але дійсно, 62 човни вони втратили. При цьому, що це штурмові дії на річці, а на морі взагалі інша картина. Там такі варіанти просто не проходять. Узбережжя охороняється”, – зазначив він.

Плетенчук зазначив, що повномасштабна операція з висадкою морського десанту РФ неможлива.

“По-перше, вже немає тих спроможностей, які були на початку повномасштабного вторгнення. Залишається п’ять великих десантних кораблів з 13, з якими вони починали повномасштабне вторгнення. З п’ятьма вони тим більше не зможуть підійти до узбережжя, тому що ці кораблі просто будуть знищені, як і їхній флагман. По-третє, такі операції не є фактично самостійним видом операції. Це лише на зустріч сухопутному компоненту, коли триває загальновійськова операція і на суходолі є якісь успіхи. Але успіху там у них немає, бо вони стикнулися з Дніпром і все. Тому варіантів, що вони будуть висаджуватись, немає. Загроза залишається та сама, що й раніше – повітряна складова”, – резюмував він.

  • 1 липня Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив, що за перший місяць літа втрати ворога становили близько 33713 осіб особового складу.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.