За пів року НАЗК виявило у військкомів незаконні 255 млн грн

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції
За останні пів року НАЗК виявило у військкомів понад 255 млн грн, отриманих незаконним шляхом. Усі матеріали щодо них передано правоохоронцям.
У липні 2023 року про підозру повідомили ексначальнику Одеського обласного ТЦК Євгену Борисову через незаконне збагачення на понад 188 млн грн та умисне ухилення від несення служби. Журналісти встановили, що у 2022 році його мати стала власницею вілли в Іспанії вартістю 3,7 млн євро. Ще майно знайшли в його дружини, тещі та коштовний автопарк.
Надалі на збагаченні у понад 14 млн викрили його підлеглого – заступника начальника ТЦК і начальника сектору комплектування Одеського обласного ТЦК Дениса Галушка. Також його дружина, мати, теща і син стали власниками дороговартісного автопарку та нерухомості. Водночас вони не мали на це доходів із законних джерел.
Начальника Малиновського районного ТЦК Одеси Вячеслава Кушнерова викрито на незаконному збагачення на майже 47 млн грн. Нерухомість та автопарк виявлено у його дружини, матері, тещі та сина.
8,5 млн незаконних активів знайшли у керівника Дніпропетровського обласного ТЦК Анатолія Пікала. Останніми роками його батько та дружина набули рухоме та нерухоме майно за кошти, законність походження яких довести не змогли.
У начальника Полтавського обласного ТЦК виявили понад 1,8 млн грн, а у начальника Самбірського районного ТЦК Львівської області різниця між вартістю активів та офіційними доходами склала понад 4,4 млн грн.
Здебільшого вони отримували незаконні кошти шляхом надання військовозобов’язаним можливості уникнути мобілізації через визнання особи непридатною до служби рішенням ВЛК.
“Національне агентство ще у 2022 році здійснило ретельний аналіз процесів перетину кордону, виявило низку схем і корупційних ризиків, недоліки й прогалини в законодавчому регулюванні та запропонувало рішення для їх усунення. Відповідному дослідженню передувала координаційна міжвідомча нарада 10 серпня 2022 року під головуванням Генерального прокурора України на запит премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля”, – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.
- Співробітники Личаківсько-Залізничного об’єднаного районного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки не змогли знайти експрокурора Ростислава Ільницького, який нещодавно відсвяткував розкішне весілля з експрацівницею ДБР, за жодною з адрес.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.