За плагіат та використання ChatGPT відраховуватимуть з ВНЗ: Рада схвалила законопроєкт
Джерело: нардеп Ярослав Железняк
6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.
За словами нардепа, документ підтримали 304 парламентарі.
Норми законопроєкту поширюються на студентів, аспірантів, викладачів, науковців тощо.
Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі – тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені у такий спосіб фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.
За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань: від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій – до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.
- 4 червня Верховна Рада ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні (законопроєкт 9432) більшістю голосів. Цей закон встановлює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
У Канаді все частішою причиною смерті стає евтаназія, однак у більшості випадків добровільно піти з життя обирають ті, у кого діагностовано невиліковні захворювання.
Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.
14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.
Головне управління розвідки повідомило, що війська КНДР незабаром можуть взяти безпосередню участь у боях.