За роки тимчасової окупації Луганської області населення регіону зменшилось на 40% – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

За даними Центру національного спротиву, за роки тимчасової окупації росіянами Луганської області населення регіону зменшилося на 40%.

Відтак, за інформацією окупантів, населення ТОТ Луганщини складає 1,5 млн осіб, що на 40% або мільйон осіб менше ніж на момент російської окупації перших територій України у 2014 році. При цьому тенденція до зменшення населення продовжується.

Депопуляція регіону супроводжується заселенням росіянами, промиванням мізків дітям й масовою мобілізацією етнічних українців на війну проти рідної держави. При цьому ворог активно депортує населення під виглядом евакуації та проводить політику фільтрації, коли людей примусово вивозять селами.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.