ЗАЕС знову опинилась на межі блекауту через російські обстріли

Джерело: Міністерство енергетики

Внаслідок ворожих обстрілів було знеструмлено одну з двох ліній живлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції.

Наразі Запорізька АЕС підключена до української енергосистеми лише через одну лінію електропередачі. Відновлення живлення цією лінією стане можливим, як тільки ситуація з безпекою дозволить це.

“Знову на Запорізькій АЕС реальна загроза блекауту через ворожі обстріли – вчергове відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з’єднують тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України. Через окупацію станції росіянами ситуація на ЗАЕС залишається загрозливою, і лише повернення Україні контролю над АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції”, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Заступник прем’єр-міністра Великої Британії Девід Леммі заявив, що курс зовнішньої політики країни, включно з підтримкою України та відновленням відносин із ЄС, залишиться незмінним навіть після відставки прем’єра Кіра Стармера і призначення нового очільника уряду.

Ексрадник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон визнав провину у справі про незаконне зберігання секретної інформації та уклав угоду зі слідством, яка може дозволити йому уникнути тюремного ув’язнення.

Увечері 26 червня російські окупанти вдарили безпілотником поблизу відділення Нової пошти в Семенівці Чернігівської області. Унаслідок атаки поранений чоловік.

Увечері 26 червня у Вінниці двоє малолітніх хлопців постраждали унаслідок вибуху невідомого предмета. Постраждалих госпіталізували.

Український боксер Олександр Усик повідомив, що залишає всі чемпіонські пояси у надважкій вазі вакантними. Він зазначив, що не завершує спортивну кар’єру.