ЗАЕС знову опинилась на межі блекауту через російські обстріли
Джерело: Міністерство енергетики
Внаслідок ворожих обстрілів було знеструмлено одну з двох ліній живлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції.
Наразі Запорізька АЕС підключена до української енергосистеми лише через одну лінію електропередачі. Відновлення живлення цією лінією стане можливим, як тільки ситуація з безпекою дозволить це.
“Знову на Запорізькій АЕС реальна загроза блекауту через ворожі обстріли – вчергове відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з’єднують тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України. Через окупацію станції росіянами ситуація на ЗАЕС залишається загрозливою, і лише повернення Україні контролю над АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції”, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
-
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було змушене відкласти ротацію своєї місії на окупованій Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.
- Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що російські атаки на енергосистему України створюють ризик ядерної аварії, оскільки можуть призвести до збоїв у електропостачанні атомних електростанцій.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
США уклали з Казахстаном угоду щодо доступу до одного з найбільших нерозроблених родовищ вольфраму у світі. Водночас серед інвесторів, які можуть виграти від проєкту, є структури, пов’язані із синами Дональда Трампа.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, за даними ЗМІ, може розглядати варіант продовження політичної кар’єри на посаді генерального секретаря НАТО після завершення роботи в уряді.
У неділю, 28 червня, без ознак життя виявили командира 154-ї окремої механізованої бригади полковника Володимира Кононнікова. Обставини смерті офіцера з’ясовують правоохоронці, також призначено службове розслідування.
Польща продовжує наполягати на регулярних виплатах від Німеччини для польських жертв націонал-соціалістичного режиму. Мовиться про щорічну допомогу у близько 10 000 злотих на особу. Вимога нинішнього уряду значно помірніша, ніж у попередників, проте питання фінансування залишається незрозумілим.