Загрожує смертна кара: в Уганді вперше судитимуть чоловіка за гомосексуальність

Джерело: Reuters

20-річному чоловіку з Уганди висунули звинувачення в “гомосексуалізмі за обтяжувальних обставин” – злочині, який карається смертною карою відповідно до нещодавно прийнятого в країні закону проти гомосексуалів.

За даними прокуратури, звинувачений здійснив незаконний статевий акт з 41-річним чоловіком.

Як розповіли у виданні, попри тиск західних урядів і правозахисних організацій, Уганда в травні прийняла закон, спрямований проти ЛГБТ-спільноти, який передбачає довічне ув’язнення за одностатеві зносини.

Смертна кара може бути застосована у випадках, які вважаються “обтяжливими”. Зокрема, йдеться про повторні злочини, одностатевий секс, який передає смертельну хворобу, або одностатеві зносини з неповнолітньою, літньою особою чи особою з обмеженими можливостями.

Водночас адвокат підсудного заявив, що вважає закон неконституційним, додавши, що ще чотирьом особам висунуто звинувачення згідно із законом. Утім його клієнт став першим, кого притягнули до відповідальності за “гомосексуалізм за обтяжувальних обставин”.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.