Західний оглядач Eurogamer звинуватив «S.T.A.L.K.E.R. 2» у націоналізмі через сірники

Джерело: Eurogamer 

Оглядач ігрового порталу Eurogamer Брендан Колдвелл заявив, що українська гра “S.T.A.L.K.E.R. 2” демонструє елементи “українського націоналізму”. Підставою для таких висновків стали деталі дизайну гри, зокрема коробка сірників із кольорами українського прапора.

Фото з відкритих джерел

Також оглядач мав претензії до зображення макового поля, яке використане як символ поховань загиблих воїнів.

Скріншот: “S.T.A.L.K.E.R. 2”

Колдвелл врахував, що “S.T.A.L.K.E.R. 2” створювалася під час російсько-української війни, яка безпосередньо вплинула на студію GSC Game World, включно з втратою деяких її працівників.

Зазначимо, що 23 грудня 2022 року стало відомо, що під Бахмутом загинув гейм-дизайнер Володимир Єжов, який був одним зі розробників гри “S.T.A.L.K.E.R. Чисте небо”. Компанія вшанувала його пам’ять, взявши його зовнішність за основу для створення персонажа Локі.

Скріншот з X.com (Twitter)

Попри це, за словами оглядача, гра не робить акценту на війні, за винятком згаданих візуальних елементів.

Скріншот з X.com (Twitter)

У своєму огляді Колдвелл також розкритикував технічний стан гри, зазначивши, що вона містить численні баги та недоліки, які, за його словами, переважають над “геополітичними посиланнями”. Серед проблем оглядач виділив непрогнозовану поведінку штучного інтелекту, низьку якість реалізації аномалій, таких як радіація, та недосконалий ігровий процес.

Окремо Колдвелл згадав про сюжетні обмеження, заявивши, що головний герой, сталкер, “перебуває у Зоні лише тому, що не має іншого вибору”. На його думку, це не забезпечує достатньої мотивації для гравців.

Критика оглядача стосується також браку функцій, які полегшують ігровий процес у подібних проєктах. Ще він висловився щодо недостатнього різноманіття сюжетних ліній, що, за його словами, обмежує занурення в ігровий світ.

Попри технічні проблеми, Колдвелл підкреслив, що гра є продуктом, створеним під час складного періоду для її розробників, які працювали в умовах війни.

У мережі вибухнули мемами

Переклад: “Eurogamer такий типу:”

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Переклад: “Американська пропаганда в іграх / Українська пропаганда в іграх”

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Переклад: “Мабуть, націоналізм”

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Переклад: “Маленькі проблиски британського націоналізму дійсно проглядаються крізь кольори прапора на картоплі”

Скріншот з X.com (Twitter)

РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.

США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.

Над трьома військовими базами у Великій Британії зафіксували польоти кількох невідомих безпілотників, повідомили представники військово-повітряних сил США.

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.

Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.