Захисники півдня знищили польовий пункт боєпостачання росіян
Джерело: Сили оборони півдня
Станом на 21 січня Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах.
Зокрема за минулу добу отримали підтвердження, що у ворога на лівому березі стало менше на:
- 14 окупантів;
- 2 гармати;
- 5 FPV-дронів;
- 9 одиниць автобронетехніки;
- 4 човни.
Окрім цього, українським оборонцям вдалося вполювати також польовий пункт боєпостачання, польовий пункт заправки ПММ та ще один спостережний пост.
Зауважимо, в Україні триває 697-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 20 січня, українські захисники знищили більш як 376 тисяч російських військових.
Також протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 6 районах зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, 1 зенітно-ракетному комплексу, 1 складу боєприпасів та 1 вузлу зв’язку противника.
Підрозділи ракетних військ уразили 3 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 1 пункт управління та 1 станцію радіоелектронної боротьби противника.
- Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, його позиціях і тилах.
- У зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку наші захисники відбили 21 атаку ворога біля Синьківки, Петропавлівки Харківської області та Стельмахівки Луганської області.
- Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в суботу, 20 січня, анонсував нові двосторонні угоди з партнерами щодо безпекових гарантій для України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.