Законопроєкт про лобіювання не торкається діяльності позаштатних радників Єрмака – Шабунін

Джерело: Віталій Шабунін

Глава “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін прокоментував законопроєкт про лобіювання №10337, який голосуватиметься у парламенті 10 січня у першому читанні.

За його словами, насправді даний законопроєкт не розв’язує жодних проблем з недоброчесним лобіюванням.

Як приклад він привів позаштатних радників очільника Офісу президента Андрія Єрмака, які, за словами Шабуніна, “мають більше впливу у державі, аніж деякі міністри”.

“Це дуже гарно продемонструвала присутність деяких з них на офіційній зустрічі з Блінкеном. Хто цим позаштатним радникам платить за роботу – невідомо. Хоча саме через них часто “вирішують” найбільш зашкварні питання”, – зазначив Шабунін.

Та попри це, законопроєкт про лобіювання жодним чином не регулюватиме діяльність позаштатних радників Єрмака.

Більш того, законопроєкт не передбачає жодної відповідальності для посадовців у разі недоброчесного лобіювання.

“Тобто, дозволяє “слузі” Мотовиловцю і надалі рятувати своїх друзів від кримінальної відповідальності окремими законопроєктами, які передбачають мільйонні виплати з бюджету для конкретних компаній”, – додав Шабунін.

Натомість проєкт закону “відкриває владі можливість натиснути на громадськість”. За даними Шабуніна, влада спробує це зробити вигадливими правками до законопроєкту до другого читання.

Він резюмував, що подібне було у 2017 році, коли до законопроєкту додали правку про декларування антикорупційних активістів.

“З нетерпінням чекаємо на сіквел цієї саги”, – наголосив Шабунін.

  • 25 грудня глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, а також член депутатської групи “Партія “За майбутнє” Віктор М’ялик зареєстрували законопроєкт 10371 про новий святковий день — День подяки Богові.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні розповів про підготовку санкцій у звʼязку з діями грузинської влади.

Шериф округу Гіллсборо в штаті Флорида Чад Хроністер, якого новообраний президент США Дональд Трамп номінував на керівника Управління боротьби з наркотиками, відмовився від цієї посади, зіславшись на зайнятість.

Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя, котрий раніше звинувачував США у створенні “бойових комарів”, вкотре відзначився “гучною” заявою. Під час свого виступу він поскаржився на нібито українську політику “бандеризації”, за його словами, “російськомовних” селищ. Не забув Небензя також і про “нацистські” прапори.

Велика Британія запропонувала використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва. Відповідну ініціативу обговорили під час зустрічі першого заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка з делегацією уряду Великої Британії.

У Фастівському районі Київської області пасажирський поїзд сполученням “Київ-Перемишль” збив юнака, який переходив залізничні колії у невстановленому місці.