«Замість щитів для силовиків»: Порошенко спорядив нову партію допомоги ЗСУ на 40 млн

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

11 червня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що везе черговий вантаж на Схід для підтримки українських захисників. Загальна вартість спорядження становить майже 40 мільйонів гривень. Цього разу допомогу отримає 14 бригад.

Політик акцентував, що РФ суттєво активізувала наступ.

Росіяни вже майже на адмінкордоні Донецької області, сунуть вглиб Сумщини, ведуть запеклі бої на Покровському напрямку. Харків, Запоріжжя. Залишаються лічені метри — і ворог може увійти на територію Дніпропетровщини. А що робить влада? Виділяє 30 000 000 грн на 5 000 щитів, — таких самих, якими на Майдані прикривалися “беркута”. Купують їх для 5 000 силовиків. Вдумайтеся: це фактично окрема бригада, яка могла б бути на фронті. Бо вороги — з того боку кордону. Але у влади інший приорітет: вибори і потенційний розгін мітингувальників, – зазначив Порошенко.

Нардеп закликав посадовців зосередити увагу на реальній загрозі – агресії з боку Росії, а не на внутрішніх репресіях, наголосивши, що саме у протистоянні з Путіним вони мають проявити свої здібності.

Цього тижня, за його словами, було передано понад десяток дронів Mavic, які нині є великим дефіцитом, також 1000 FPV-дронів, зокрема сотня на оптоволокні.

Окрім того, триває передача восьмого десятка екскаваторів для зведення фортифікаційних споруд і капонірів для артилерійських, інженерних, танкових і механізованих підрозділів.

Загалом на фронт спорядили:

  • екскаватори;
  • пересувні авторемонтні майстерні, зокрема контейнерного типу;
  • 10 квадроциклів;
  • 750 FPV-дронів “Вирій”;
  • 50 FPV-дронів “Джоні”;
  • 12 дронів DJI Mavic (денні та нічні);
  • 11 РЕБ “Шатро” 5Д на рамі;
  • 75 одиниць електронної техніки;
  • 210 детекторів дронів “Ванільний цукорок”;
  • 42 зарядні станції OUKITEL;
  • 20 терміналів Starlink.

Окремо ще десять Starlink передали військовим із Центру ПДТР, які нещодавно отримали десять комплексів “Ай-Петрі”.

Війна триває. І у нас в усіх має бути один пріоритет — підтримка фронту, – резюмував політик.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.