Зареєстровано орган співрегулювання у сфері онлайн-медіа

Джерело: “Опендатабот”

12 червня у сфері онлайн-медіа зареєструвався орган співрегулювання, очільником якого став керівник контент-фонду НАМу Віталій Федорчук.

Під час засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення членкиня регулятора Олена Ніцко розповіла, що наступним етапом у створенні органів співрегулювання стане формування робочих груп, які розроблятимуть кодекси мовлення, і обрання експертних колегій, пише “Детектор медіа”.

За її словами, найближчим часом Національна рада планує провести зустріч з членами правлінь обраних громадських спілок задля обговорення подальших планів роботи, зокрема щодо початку напрацювання кодексів (правил) створення та поширення інформації.

Як йдеться на сайті регулятора, мета діяльності органу співрегулювання полягає у забезпеченні участі суб’єктів у сфері аудіовізуальних, аудіальних та онлайн-медіа в розробці та визначенні вимог до змісту інформації, яка поширюється медіа, недопущенні цензури і зловживання свободою слова, шляхом прийняття кодексів (правил) створення та поширення інформації, а також забезпеченні функціонування механізму надання висновків щодо відповідності інформації, поширеної суб’єктом у сфері медіа, кодексам (правилам) спільного регулювання.

Зауважимо, що 12 грудня із кандидатів, яких висунули онлайн-медіа, було сформовано робочу групу, яка працювала над створенням органу спільного регулювання. До неї увійшли 12 осіб – стільки передбачає Закон “Про медіа”, і саме стільки кандидатів подано від онлайн-медіа. Серед учасників групи – власниця онлайн-медіа “Букви” Катерина Рошук.

  • 26 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала “Букви” https://bukvy.org як онлайн-медіа згідно з приписами Закону України “Про медіа”. Субʼєктом у сфері онлайн-медіа (згідно з визначенням статті 16 закону України “Про медіа”) є ТОВ “Медіакомунікації”, власницею 100% частки та СЕО якого є Рошук Катерина Сергіївна.

14 липня 2023 року на російсько-українській війні загинув військовий Олег “Кекс” Смірнов, якому було лише 19 років. Чоловік народився 23 березня 2004 року в місті Вінниця.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель відреагували на замах на експрезидента США Дональда Трампа.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

Двоє людей у ​​різний час за останні вісім місяців намагалися вбити засновника технологічних компаній SpaceX та Tesla Ілона Маска.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.