Засновниця «Свідомі» назвала «тупими» читачів, що лайкають збори: суспільство обурилося
Джерело: Аня Гриценко/Twitter (X)
Засновниця онлайн-медіа “Свідомі” Анастасія Бакуліна у своєму відео в інстаграмі назвала “тупими” читачів, які лише ставлять вподобайки на публікаціях про збори для ЗСУ або поширюють їх й не донатять. Українці обурилися такою заявою.
“В мене складається враження, що частина з моїх читачів тупі, тому що, коли я прошу поширювати (збори – ред.), то деякі з вас просто лайкають сторіс і йдуть далі, і я не говорю вже навіть за донати. Ми зі вчора зібрали 20 тисяч. Це не є дуже мало, але це й не є багато, враховуючи, що моя загальна сума 150 тисяч. Тому трішки потрібно повертатися до реальності і пояснити як працюють збори. Від того, що ви просто лайкнете – нічого не зміниться. Від того, що ви будете лише поширювати збори – від цього також нічого не зміниться. Якщо ви будете донатити і поширювати – від цього буде щось змінюватись”, – сказала Анастасія Бакуліна на своїй сторінці в інстаграмі.

Зокрема, одна з користувачок обурилася й опублікувала на своїй сторінці в Twitter (X) запис, на якому Анастасія Бакуліна це говорить у себе в сторіс, й зазначила:
“Прекрасний день, щоб вас назвали тупим за те, що лайкаєш збори. Воно то факт, що збір закривається донатами, але ж не у всіх фінансове становище дозволяє підтримувати всі збори, а саме будь-яка активність щодо збору підійме охоплення і дасть можливість іншим задонатити”.
У коментарях під дописом українці обурилися такою заявою Анастасії Бакуліної й пояснили, що лайки та поширення допомагають просувати збори й відповідно більше коштів збирати. Саме тому ставити вподобайки на публікаціях зі зборами для ЗСУ й поширювати їх не менш важливо, ніж робити донати.
Одна з користувачок зазначила: “Гарний репост може забезпечити більше, ніж може донат однієї людини, бо це розширення аудиторії. І так, будь-яка активність під постом/сторіс допомагає просуванню. Я періодично проводжу збори і прямо розписую окремо, як безоплатно можна допомогти”.









- Художниця-вітражистка Віолетта Олійник з Чернівців власноруч зібрала й передала на фронт українським військовим 71 дрон.
- Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що від столиці воїнам 3-ї ОШБр Сухопутних військ передали 20 нових пікапів Toyota Hilux.
- Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав військовим на фронт ще три системи РЕБ “Ай-Петрі”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.