Засновник британської космічної компанії Spacebit Танасюк підтвердив намір відправити прапор України на Місяць

Джерело: пресслужба Spacebit

У День Державного прапора України, 23 серпня, засновник британської космічної компанії Spacebit, народжений в Україні, Павло Танасюк, підтвердив свої плани відправити національний прапор України та детальну карту країни на Місяць.

Як повідомляється, початково заплановану на 2022 рік цю частину британської місячної місії довелося перенести на IV квартал 2023 року через підготовчі роботи United Launch Alliance (ULA).

“Відправляючи прапор та карту України на Місяць, я маю на меті вшанувати незламний дух моєї рідної землі. Ця місія, як i прапор – символ віри українського народу у своє майбутнє, незалежно від зовнішніх викликів”, – прокоментував Танасюк.

При цьому в компанії пояснили, що відкладення місії через ретельну підготовку ULA вказує на зобов’язання до успіху та безпеки цього завдання.

“Співпрацюючи з провідними компаніями у галузі – Astrobotic для доставки на Місяць та ULA для запуску – зазначена місія впевнено рухається на шлях до її реалізації”, – йдеться в матеріалі.

Виробництво пластини, де знаходяться прапор та мапа України, було здійснено одним із заводів “Укроборонпром” в Києвi. Вона виготовлена з алюмінію та покрита золотом. Прапор розмальований фарбами на основі титану. За технологією виготовлення прапор та мапу України можна порівняти із золотою пластиною “Вояджера”.

“Ця ініціатива Танасюка, що поєднує можливості його британського проєкту і знак поваги до своєї рідної країни, показує наскільки глибокі корені можуть з’єднувати нас, попри відстані космосу. Коли ці символи України знайдуть своє місце на поверхні Місяця, вони стануть вічними символами національної гордості, спадщини та невмирущого духу людських прагнень на мільйони років”, – наголосили в компанії.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.