Заступника генпрокурора відсторонили від посади після скандалу

Джерело: Офіс генпрокурора / Telegram і “Радіо Свобода”

Заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького відсторонили від виконання обов’язків після того, як він потрапив у корупційний скандал через журналістське розслідування.

Обов’язки Вербицького тимчасово виконуватимуть інші заступники генерального прокурора України Андрія Костіна.

“Наказом генерального прокурора “Про тимчасове покладення обовʼязків заступника генерального прокурора” від 21.06.2024 обов’язки Дмитра Вербицького покладено на інших заступників”, – йдеться у повідомленні.

7 травня “Схеми” (проєкт “Радіо Свобода”) опублікували розслідування, в якому оприлюднили докази фінансових махінацій Вербицького. Зокрема, посадовець проживав в елітному котеджі, який буцімто купив його племінник за ціну, в 6 разів меншу за ринкову.

У другому розслідуванні “Схем” зазначено, що Христина Ільницька, дівчина Вербицького, у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу. Їх загальна вартість складає щонайменше 52 мільйони гривень. Це вражає, оскільки її сукупний дохід за останні десять років склав трохи більше за 360 тисяч гривень.

18 червня Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження стосовно можливого незаконного збагачення Дмитра Вербицького.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

Проблема адаптації ветеранів та ветеранок з інвалідністю гостро стоїть на порядку денному суспільства сьогодні –…

115 українських та закордонних культурних діячів звернулися до ЮНЕСКО з проханням вплинути на Президента України Володимира Зеленського, щоб він припинив “невчасний демонтаж культурної спадщини” Одеси до закінчення війни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 22 жовтня. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.

Згідно з першими результатами інструментально-лабораторних досліджень, які були проведені спеціалістами Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки, у ґрунтах на деокупованих територіях Миколаївщини виявили підвищений вміст важких металів (миш’яку, свинцю, міді, цинку) та залишків вибухових речовин.