Заступника міністра культури Італії звинувачують у викраденні картини XVII століття

Джерело: BBC

Заступника міністра культури Італії Вітторіо Згарбі звинувачують у викраденні картини “Взяття святого Петра” Рутіліо ді Лоренцо Манетті XVII століття. Політик відкидає всі звинувачення.

“Заступника міністра культури Італії звинуватили у зберіганні та демонстрації викраденої картини XVII століття, він заперечує”, – йдеться у повідомленні.

За даними новинної служби, Згарбі потрапив під підозру після того, як надіслав картину на виставку 2021 року. “Взяття святого Петра” було викрадено ще у 2013 році.

Картина художника Рутіліо Манетті – послідовника барокового майстра Караваджо – раніше була виставлена у замку в італійському регіоні П’ємонт. Згарбі ж звинувачують у заміні картини, з додаванням свічки у верхній кут, нібито щоб приховати її походження.

За словами політика, він знайшов картину під час реставрації вілли, купленої його матір’ю понад двадцять років тому. Він зазначив, що картина є оригіналом, а полотно, вкрадене у 2013 році, – копією.

Італійський телеканал Rai провів розслідування, у межах якого власниця замку розповіла, що у 2013 році цю картину вирізали з рами. Вона додала, що раніше до замку приїжджав друг Згарбі та висловив зацікавленість у придбанні цієї картини.

У 2021 році Згарбі представив майже ідентичну картину з іншою назвою на художній виставці, привернувши увагу італійських журналістів. Нині прокуратура конфіскувала картину для аналізу та розслідує справу політика.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.