«Завдяки йому українська книга вижила у важкі часи»: реакція соцмереж на смерть Капранова

Джерело: Букви

Сьогодні, 16 квітня, у віці 56 років помер письменник та громадський діяч Дмитро Капранов. Користувачі соцмереж висловлюють співчуття рідним публіциста.

Про смерть письменника повідомили на сторінці “Брати Капранови” у Facebook.

“Друзі, в нас біда. Сьогодні зранку раптово помер Дмитро. Коли і де прощання, напишу завтра. Все решта скасовується, пробачте”, – мовиться у дописі.

Інших деталей щодо смерті Дмитра Капранова поки що немає.

Український письменник, військовий 3-ї окремої штурмової бригади Олексій Рейнс на псевдо “Консул” висловив співчуття близьким та знайомим Дмитра.

“Пішов з життя історик Дмитро Капранов. Після початку повномасштабного вторгнення разом зі своїм братом долучився до загону територіальної оборони АЗОВ та брав участь в обороні Києва від російських військ. Пізніше він продовжив підтримувати наш підрозділ вже як волонтер. Співчуття близьким та знайомим. Непрямі втрати цієї війни”, – написав він.

Також Рейнс проілюстрував допис фото, на якому Дмитро разом з братом Віталієм в березні 2022 року на одній з тодішніх баз “Азова” в столиці.

Фото: Рейнс

“Сьогодні не стало хресного татуся нашого Енея, нашого потужного кума, друга, брата – Дмитра Капранова. Його велике, українське, повне любові серце зупинилось, але живі його безмежні справи, без яких сучасна Україна вже не може. Це велика втрата для нашої сім’ї і для нашої держави”, – написав Юрій Журавель.

Фото: Журавель

Український історик та народний депутат IX скликання Володимир В’ятрович висловив подяку Капранову, зазначивши, що “завдяки таким як він українська книга вижила у найважчі часи і нині перемагає в Україні”.

Підтримав родину Дмитра на своїй сторінці у Facebook й Український інститут книги.

“Помер письменник, видавець і блогер Дмитро Капранов. Йому було 56 років. Висловлюємо співчуття родині. Світла пам’ять Дмитру”, – йдеться в публікації.

Фото: УІК

“Не стало Дмитра Капранова. Це так боляче. Стільки втрат навколо. І так мало, на що можна спертись морально. І для мене це були брати Капранови. Нічого не важливо, крім життя. І все втрачає сенс, як воно обривається. Лети, брат Капранов. Ми будемо пам‘ятати”, – написала співачка Марія Бурмака.

Після трагічної звістки поділилася емоціями й українська співачка Анжеліка Рудницька.

“Не вкладається у голові, що сьогодні, 16 квітня, Дмитро Капранов пішов у засвіти. У розквіті сил – 56 років. Вічний двигун, оптиміст. Письменник, блогер, громадський діяч. Ютуб-канал імені Т. Г. Шевченка, який створили Дмитро та Віталій, був улюбленим для багатьох українців. Українська мистецька родина шокована. До втрат і смертей не можна звикнути. Це завжди дуже гірко і боляче. Світла памʼять і вдячність, що був з нами. Співчуваю родині і прихильникам. Особливо Віталію”, – зазначила вона.

Фото з відкритих джерел

“Раптово помер письменник і громадський діяч Дмитро Капранов. Навіки 56. На початку вторгнення Дмитро разом з братом боронив Київщину у складі полку “Азов”, пізніше повернувся до професійної діяльності. Співчуття рідним та близьким та усім українцям, сьогодні Україна втратила дуже достойну людину”, – написала громадська та політична діячка Софія Федина.

Фото: Федина

Український письменник та видавець Антон Санченко зізнався, що завдяки братам Капрановим у 2004 році він почав писати українською і “ні разу про це не пошкодував”.

“Брати довгі роки були моторчиком українізації нашого книжкового ринку: сайти, видавництво, газета “Друг читача”, торговельна мережа, конкурси, роман-газета, постійно якісь акції проти закриття книгарень, за скасування ПДВ на книжки, історичний ютуб-канал тощо. Царство небесне, братику. Хай я так і не знатиму, хто з вас давав мені поради на сайті “Гоголівська академія” під псевдо Невідомий поет Рабінович. Мої співчуття Віталію і сім’ям”, – йдеться в дописі.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.