«Завжди сідала в перших рядах і світилася» – викладач про загиблу Дарію Базилевич

Джерело: Остап Сливинський/Фейсбук

Викладач загиблої внаслідок ракетного удару РФ по Львову Дарії Базилевич Остап Сливинський розповів про дівчину та поділився уривком її есе.

“Навесні вона ходила на мої лекції. Я часто дивився на неї. Знаєте, коли говорите з аудиторією, потрібно мати зоровий контакт із кимось, хто тебе уважно слухає. То це часто була Дарія. Вона завжди сідала в перших рядах і світилася, така маленька дівчинка з ясним волоссям”, – написав викладач.

Фото: Остап Сливинський/Фейсбук

Він розповів, що в травні вона написала есей, в якому були такі слова: “Не завжди те, про що ми мріємо, виявляється таким ідеальним, як ми це уявляли. Часто, блукаючи у своїх фантазіях, будучи зацикленими тільки на мріях, ми не помічаємо, що наше життя вже складається краще, ніж можна його уявити”.

Викладач зазначив, що любить нинішнє покоління молоді, яке, за його словами, є цілеспрямованим, прагматичним, пасіонарним, цінує своє тіло і свій час. 

“Я не знаю, як вони і російська геронтологічна слизька хтонь можуть існувати на одній планеті. Ракета, яка прилетіла і вбила Дарію, пройшла не крізь простір, а крізь час. Вони не мали б перетнутися, вони мусили б залишатися у різних вимірах”, – наголосив Сливинський.

Нагадаємо, що Дарія загинула разом із сестрами Яриною і Емілією та мамою Євгенією 4 вересня внаслідок російської атаки.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.