Збройні сили Канади вперше очолить жінка – ЗМІ

Джерело: CBC News

Новим начальником Штабу оборони Канади вперше з часів заснування цієї посади стане жінка.

“Генерал-лейтенанта Джені Карігнан призначено новим начальником Штабу оборони Канади. Вона – перша жінка, яка командуватиме Збройними силами Канади”, – йдеться у матеріалі.

Як розповіли у виданні, з моменту заснування цієї посади у 1964 році її обіймала 21 особа, усі – чоловіки.

Фото: Sean Kilpatrick/The Canadian Pres

“За словами джерела, Карігнан запропонували обійняти посаду й вона погодилася”, – мовиться в повідомленні.

Очікується, що офіційно про призначення Карігнан буде оголошено 2 липня.

Зазначається, що донедавна Карігнан очолювала департамент професійного поводження й етикету ЗС Канади, який займається зміною внутрішньої культури у військовому середовищі. У 1986 році вона вступила до Військового коледжу, а у 2016-му стала першою бойовою жінкою-генералом.

Кар’єра Карігнан включає службу на Голанських висотах, розташованих між Ізраїлем та Сирією, а також у Боснії й Герцеговині та Афганістані. Вона обіймала ряд керівних посад у Збройних силах, в тому числі начальника операційного департаменту у Генштабі.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.