Зеленський хотів, щоб контрнаступ почався «набагато раніше» – CNN

Контрнаступ України був “сповільнений” через укріплену російську оборону, заявив президент України Володимир Зеленський, додавши, що він хотів би, щоб поставки західної зброї дозволили контрнаступу початися “набагато раніше”.

Джерело: інтерв’ю Володимира Зеленського CNN

У розмові з кореспонденткою CNN Ерін Бернетт в Одесі Зеленський заявив, що в деяких районах країни його військові не можуть “навіть подумати про те, щоб почати” наступ, оскільки не мають відповідної зброї.

“Я вдячний США як лідерам за нашу підтримку, але я сказав їм, а також європейським лідерам, що ми хотіли б почати наш контрнаступ раніше, нам потрібна вся зброя і матеріальні засоби для цього. Чому? Просто тому, що якщо ми почнемо пізніше, це піде повільніше”, – зазначив Зеленський.

Український лідер додав, що труднощі на полі бою тепер призводять до “згальмованого” контрнаступу.

“Я хотів, щоб наш контрнаступ відбувся набагато раніше, тому що всі розуміли, що якщо контрнаступ розгорнеться пізніше, то більша частина нашої території буде замінована. Ми даємо ворогові час і можливість розставити більше мін і підготувати рубежі оборони”.

Він також знову наголосив на проханні надати винищувачі F-16 американського виробництва. Сполучені Штати дозволили своїм союзникам розпочати навчання українських пілотів керувати цими літаками, але поки що не дозволили союзникам реекспортувати ці літаки в Україну.

“Мова навіть не про українську перевагу в небі над росіянами”, – сказав Зеленський. “Мова йде лише про рівність. F-16 допомагають рухатися вперед не лише тим, хто на полі бою. Без прикриття з повітря просто дуже важко”.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.