Зеленський назвав «неживою» ідею про створення буферної зони

Джерело: Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ідея відвести війська та створити буферну зону є “неживою”.

За його словами, “спочатку припинення вогню, все інше потім”. Крім того, офіційно Україні таких пропозицій ще не робили.

“На сьогодні, я вважаю, ця ідея не дуже жива, бо це залежить від формату моніторингу”, – сказав Зеленський.

Він вказав, що ідея створення буферної зони має багато недоліків.

“Питання демілітаризованої зони по обидва боки по 15 км. А чого 15? І з якої лінії ми будемо рахувати: з кордону, з якої контактної лінії? Що таке фронт? Війна розпочалася з території Білорусі, летіли ракети. Значить, з Білорусі також 15 км? А чому 15? Якщо далекобійна артилерія (б’є на) 40 км, то чому не глибше? А потім, зараз інша війна, не така, яка була (за часів домовленостей) в Мінську. Сьогодні дрони, FPV (уражають) на 50-100 км. Це аналог артилерії. Так що будемо робити, розводити по 100 км? Навіть якщо ви будете говорити про 15 км, що ми будемо робити з містом Херсон? Якщо не буде наших військ у Херсоні, у нас не буде Херсона”, – заявив президент.

Він нагадав, що з 2014 року росіяни використовували режим припинення вогню для укріплення своїх позицій та повільного просування.

“Ми маємо досвід після 2014 року. В момент, коли є припинення вогню, руські і сепаратисти постійно рили, рили, рили і йшли – 100 м, 200 м, 300 м щоденно. Ніхто по них не стріляв, і вони рили”, – зауважив Зеленський.

Він також згадав для прикладу міста, які можуть опинитись у небезпеці через відведення військ.

“Тисячі людей загинули, щоб захистити Покровськ. Тисячі людей! А до Покровська там кілька кілометрів. Що робити з такими моментами? Якщо погодитись на буферну зону і відійти на 15 км, то у таких містах, як Херсон, Харків і Суми, коли у всіх буде начебто мир, у них буде продовжуватись війна, тому що буде залітати артилерія. Тому зараз передчасно про це говорити, і ідея на сьогодні нежива”, – наголосив президент.

  • Президент України Володимир Зеленський разом з європейськими лідерами, після зустрічі “Коаліції охочих” в Києві, поговорили телефоном з лідером США Дональдом Трампом.
  • Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Україна та Росія можуть почати прямі перемовини.
  • США та Європа ведуть перемовини щодо угоди про припинення вогню в Україні на 30 днів та санкцій, які будуть запроваджені проти Росії, якщо вона відмовиться від неї.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.