Зеленський підписав указ про санкції проти пропагандистів і ексдепутатів
Джерело: Володимир Зеленський та указ президента
Президент України Володимир Зеленський підписав указ №38/2025, яким ввів у дію рішення РНБО про запровадження нових санкцій. Документ набув чинності 19 січня 2025 року, його текст опубліковано на сайті Офісу президента.
Санкції спрямовані проти 18 осіб, серед яких народний депутат Нестор Шуфрич і колишній нардеп, власник телеканалу “Наш” Євген Мураєв.
Шуфрича позбавлено державних нагород, заблоковано активи та запроваджено економічні обмеження. Крім того, йому заборонено поширювати медіаконтент в Україні, а також здійснювати офіційні візити, брати участь у засіданнях та переговорах щодо укладення договорів.
Мураєва також позбавили державних нагород, заблокували його активи та ввели обмеження на торговельні операції. Указ передбачає припинення культурних, освітніх і наукових обмінів, спортивних контактів і розважальних програм за його участю. Йому, як і Шуфричу, заборонено офіційні візити та переговори з іноземними державами чи організаціями.
Щодо народного депутата Юрія Бойка санкції передбачають безстрокове позбавлення всіх державних нагород України та інших форм відзнак.
Президент зазначив, що нові санкції спрямовані проти осіб, які працюють на користь Росії або допомагають продовжувати війну. Також анонсовано підготовку нових санкційних рішень.
- Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4197-ІХ “Про військовий обов’язок і військову службу щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”, яким передбачено, що 17-річних юнаків вноситимуть до реєстру призовників.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.