Зеленський повідомив, що військові Північної Кореї відновили участь в боях на Курщині
Джерело: відеозвернення Володимира Зеленського
Сьогодні, 7 лютого, президент України Володимир Зеленський заявив, що військові з КНДР знову беруть участь у бойових діях на Курщині.
Зеленський повідомив, що російська армія провела нові штурми, залучивши до них північнокорейських солдатів.
“В районах Курської операції були нові штурми: російська армія підтягнула знов північнокорейських солдатів. Значна кількість окупантів знищена. Ідеться про сотні російських і північнокорейських військових”, – зазначив Зеленський.
Президент підкреслив, що ці бої тривають на території Росії, що сприяє зменшенню напруги в українських містах.
“І це важливо – бої саме на російській території, щоб не давати збільшувати напругу проти наших міст, нашої землі. І в нас на території, на фронті, 60 тисяч російської армії на Курщині. Це 60 тисяч, які не додалися до й так значних сил окупанта на Покровському та інших напрямках на Донеччині. Вдячний усім нашим воїнам за стійкість, кожній бригаді – за результат”, – підкреслив Володимир Зеленський.
- 6 лютого українські воїни почали нові штурми на території Курської області, просунувшись за день на близько 5 км від міста Суджа.
- Пів року тому – 6 серпня 2024 року – українські воїни розпочали Курську операцію, перенісши війну на територію ворога. Відтоді у спробах повернути під контроль частину Курщини росіяни втратили близько 40 000 своїх армійців, з яких понад 16 000 – вбитими.
- Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.