Зеленський продовжив санкції проти Шарія, Пушиліна та Гужви на десять років
Джерело: указ президента
21 серпня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, тим самим продовживши санкції проти фізичних та юридичних осіб, які співпрацюють із РФ, на десять років. Мова зокрема про Анатолія Шарія та його дружину Ольгу (Бондаренко), так званого главу “ДНР” Дениса Пушиліна, головного редактора видання “Страна” Ігоря Гужву та низку інших.

Санкції передбачають анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, наявність яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, заборону на передання технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності, а також блокування доступу до пов’язаних із внесеними до списку особами веб-ресурсів і сторінок у соцмережах.
Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 серпня 2024 року «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), – наголошується у документі.
Серед юридичних осіб санкції продовжили для ТзОВ “Шарій.Нет”, Фонд вивчення історичної перспективи, Акціонерне товариство “Бізнес Ньюс Медіа”, ТзОВ “Ласмак”, ТзОВ “Маджері”, ТзОВ “Смарт Медіамережа”, ТзОВ “Версія”, ТзОВ “АННА-Ньюс”, ТзОВ “ЕРА-Медіа”, “СКЕПТИК” та інші.
Раніше Зеленський повідомив, що Україна ввела нові санкції проти більш ніж 130 юридичних осіб та понад 20 фізичних осіб, які працюють на російську агресію.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що президент США Джо Байден підписав указ, що дозволить Вашингтону накладати санкції на фінансові установи, які допомагають Росії ухилятися від санкцій.
- Федеральна рада Швейцарії ухвалила подальші заходи 14-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Рішення набуде чинності 27 серпня.
- Євросоюз остаточно схвалив 14-й пакет санкцій проти Росії за повномасштабну війну проти України 24 червня.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.