Зеленський провів тригодинне засідання Ставки: обговорили наступальні та оборонні операції

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.

Сьогодні, 4 серпня, президент України Володимир Зеленський провів тригодинне засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили наступальні та оборонні операції Збройних сил України.

“Напружена тригодинна Ставка. Багато питань, що потребували особливої уваги”, – зазначив глава держави.

Щодо питань фронту президент України заслухав доповіді по всіх напрямках. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський відзвітували про наступальні та оборонні операції, забезпечення та логістику.

Також учасники засідання обговорили “зерновий коридор”. З доповідями виступили очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, командувач Військово-Морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа та представники української воєнної розвідки.

“Розуміємо відповідальність перед світом. Залучаємо максимальну кількість країн регіону для забезпечення глобальної продовольчої стабільності”, – зазначив Володимир Зеленський.

Також під час засідання міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін доповів щодо питання розвитку воєнно-промислового комплексу (ВПК). За словами президента, зараз максимально спрощуються процедури для українських оборонних підприємств, “щоб вони займалися зброєю, снарядами, а не паперами”.

Опріч цього, учасники засідання проаналізували застосування високоточної зброї.

“Зараз не час для озвучування деталей. Але результатами задоволені”, – резюмував президент України.

Коаліція захисту здоров’я під час конфлікту, що складається з 40 груп, включаючи медичні благодійні організації, повідомила, що у 2023 році кількість нападів на медиків і медичні заклади в зонах бойових дій зросла на приблизно 25%.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.