Зеленський провів засідання Ставки: обговорили ситуацію на фронті
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
Ввечері 17 січня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача стосовно ситуації на оперативно-тактичних напрямках фронту.
Провів Ставку. Оперативний рівень – ситуація на фронті зараз. Доповідали командувачі. Різні напрямки. Схід. Південь.
Окрім цього, на засіданні обговорили ситуацію на північному напрямку та протидію диверсійним групам. Окремо увагу приділили укріпленню кордону.
Був і стратегічний рівень обговорення – наші дії цього року. І не тільки оборонні. Україна потребує амбітної, активної перспективи. Щоб саме в нашої держави була ініціатива, а не у ворога. Щоб саме від українських дій залежало завершення війни. Світ підтримує тих, хто має перспективу. І це фундаментальне завдання – зберегти ініціативу, щоб була можливість ставати сильнішими, — зазначив президент.
Зауважимо, триває шістсот дев’яносто третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Попри значні втрати, РФ не відмовляється від планів щодо повної окупації України. Противник і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як військових, так і цивільних об’єктів. Ворог активно застосовує авіацію та квадрокоптери типу “FPV”, проводить штурмові дії за підтримки бронетехніки.
Протягом доби відбулось 71 бойове зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 69 авіаційних ударів, здійснив 35 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
- Станом на 17 січня Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах. Зокрема захисники вполювали станцію наземної артилерійської розвідки СНАР-10 “Леопард”.
- Сьогодні, 17 січня, українські захисники збили чергову російську авіаційну ракету Х-59 над Дніпропетровщиною.
- Українські прикордонники за допомогою мінометів та протитанкового ракетного комплексу знищили російський танк на Марʼїнському напрямку.
- Станом на вечір 17 січня російські війська вивели у Чорне море ще одного носія “Калібрів”. Сили оборони півдня попередили про дуже високий рівень ракетної небезпеки.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.