Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист енергооб’єктів і постачання зброї
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Сьогодні, 29 березня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили захист енергооб’єктів від російських атак та постачання боєприпасів.
Це перша Ставка, за скликання якої відповідав новий секретар РНБО Олександр Литвиненко.
“Виклики дуже серйозні. Російські терористи знову били по українській енергетиці. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь “Укренерго” та “Нафтогазу” Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду та відновлювальні роботи. Обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах”, – поінформував президент України.
Він також зазначив, що цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Володимир Зеленський наголосив, що країна-терористка хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині: “Але тепер під загрозою – не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні”.
Ще одне питання, яке розглядалося на засіданні, – контракти на постачання зброї та боєприпасів на найближчий час і на перспективу. За словами глави держави, на перший план вийшла потреба в ППО.
“Через інтенсивність російських обстрілів необхідно швидше поповнювати запаси. Доручив посилити роботу з партнерами. Розраховуємо на їхню швидку реакцію”, – резюмував Володимир Зеленський.
- Уночі 29 березня російські війська масовано атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Ціль – енергетична інфраструктура.
- Уночі 29 березня, під час масованої ракетно-дронової атаки, війська РФ поцілили у три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
- Уночі силами протиповітряної оборони над Україною було збито 84 із 99 повітряних цілей, якими війська РФ атакували Україну.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.