Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист енергооб’єктів і постачання зброї

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Сьогодні, 29 березня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили захист енергооб’єктів від російських атак та постачання боєприпасів.

Це перша Ставка, за скликання якої відповідав новий секретар РНБО Олександр Литвиненко.

“Виклики дуже серйозні. Російські терористи знову били по українській енергетиці. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь “Укренерго” та “Нафтогазу” Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду та відновлювальні роботи. Обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах”, – поінформував президент України.

Він також зазначив, що цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Володимир Зеленський наголосив, що країна-терористка хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині: “Але тепер під загрозою – не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні”.

Ще одне питання, яке розглядалося на засіданні, – контракти на постачання зброї та боєприпасів на найближчий час і на перспективу. За словами глави держави, на перший план вийшла потреба в ППО.

“Через інтенсивність російських обстрілів необхідно швидше поповнювати запаси. Доручив посилити роботу з партнерами. Розраховуємо на їхню швидку реакцію”, – резюмував Володимир Зеленський.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.