Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист енергооб’єктів і постачання зброї

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Сьогодні, 29 березня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили захист енергооб’єктів від російських атак та постачання боєприпасів.

Це перша Ставка, за скликання якої відповідав новий секретар РНБО Олександр Литвиненко.

“Виклики дуже серйозні. Російські терористи знову били по українській енергетиці. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь “Укренерго” та “Нафтогазу” Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду та відновлювальні роботи. Обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах”, – поінформував президент України.

Він також зазначив, що цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Володимир Зеленський наголосив, що країна-терористка хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині: “Але тепер під загрозою – не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні”.

Ще одне питання, яке розглядалося на засіданні, – контракти на постачання зброї та боєприпасів на найближчий час і на перспективу. За словами глави держави, на перший план вийшла потреба в ППО.

“Через інтенсивність російських обстрілів необхідно швидше поповнювати запаси. Доручив посилити роботу з партнерами. Розраховуємо на їхню швидку реакцію”, – резюмував Володимир Зеленський.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Президент України Володимир Зеленський в середу, 24 квітня, зустрівся з канцлером казначейства Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії Джеремі Гантом, який перебуває з візитом у Києві.

На трасі поблизу села Осокорівка Херсонської області російські війська скинули з безпілотника вибуховий предмет на вантажівку. 

Вранці 25 квітня війська РФ атакували Черкаську область, а саме місто Сміла, внаслідок чого є поранені та руйнування.