Зеленський: Путін занадто наляканий, щоб приїхати на майбутній мирний саміт

Джерело: Bloomberg

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.

Глава держави вважає, що навіть якщо вдасться знайти шлях до початку переговорів, він не очікує появу Володимира Путіна найближчим часом, вважаючи того занадто наляканим, щоб приїхати. 

Зеленський заявив, що для того, щоб війна “закінчилася справедливо для України та світу”, найбільше шансів на успіх мала б спільна робота США та Китаю.

Він сказав, що Китай повинен зіграти “серйозну роль” у розв’язанні війни, оскільки Росія зараз залежить від свого експортного ринку. Він сказав, що погоджується з оцінкою президента Фінляндії Александра Стубба про те, що Китай може тиснути на Росію, щоб вона припинила війну. 

Зеленський запропонував США і Китаю, якщо вони відкинуть розбіжності, виступити співпосередниками для припинення війни.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.