Зеленський сподівається, що Байден запросить Україну до НАТО до кінця своєї каденції – ЗМІ

Джерело: Le Monde

За інформацією ЗМІ Володимир Зеленський очікує, що президент США Джо Байден офіційно запросить Україну стати членом НАТО до кінця своєї каденції, тобто – до кінця року.

Зазначається, що членство України у НАТО – це один зі способів швидше завершити російсько-українську війну, адже це дасть Києві можливість сісти за стіл перемовин з позиції сили.

Відтак український президент намагається переконати у цьому Джо Байдена.

Зазначається, що саме це є частиною плану перемоги України, з яким вже ознайомились у Сполучених Штатах.

“Що Зеленський хоче отримати від Байдена до того, як він покине Білий дім у січні 2025 року – так це запрошення України на вступ до НАТО після закінчення війни. Це один з основних пунктів “плану перемоги””, – зауважила авторка статті Сільвія Куаффманн.

Одначе у виданні вказують, що навряд чи американський лідер погодиться на прохання Зеленського, бо остерігається, що це призведе до початку Третьої світової війни. Відтак план Байдена – допомагати Україні помірно, аби запобігти ескалації.

  • Радник президента України з комунікацій Дмитро Литвин спростував інформацію, опубліковану німецьким таблоїдом Bild, що Володимир Зеленський нібито планує припинення вогню на окремих ділянках фронту в межах “плану перемоги України”. У неділю, 15 вересня, Литвин заявив, що публікація таблоїда, яку поширили низка ЗМІ, є фейковою.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.