Зеленський заявив, що готовий до зустрічі з Трампом і Путіним у будь-якому форматі

Джерело: Сусіпльне

Президент Володимир Зеленський висловив готовність до проведення зустрічі за участю лідерів України, Росії та США. Про це він повідомив під час спілкування з журналістами.

“Ми готові зустрічатись на рівні лідерів. І американська сторона це знає, і “руська” сторона це знає. Ми готові до формату Трамп–Путін–я, і ми готові до формату Трамп–Путін, Трамп–Зеленський і потім втрьох. Якщо Путіну не комфортна двостороння зустріч, або всім хочеться, щоб це була тристороння зустріч – мені все одно. Я готовий до будь-якого формату”, – сказав президент України.

Він також зазначив, що для подальших переговорів між Україною, Росією та США розглядається кілька майданчиків.

Окрім Стамбула, де раніше вже відбувалися зустрічі, серед варіантів обговорюються також Швейцарія та Ватикан.

“Турецька сторона знає, що ми обговорюємо питання кількох майданчиків. І що ми зробили підготовчу роботу щодо Ватикану і Швейцарії. Ватикан, в принципі, всі підтримують. Мені здається, “руські” не підтримують. Із того, що ми бачимо в медіапросторі”, – сказав Зеленський.

Президент також підкреслив важливість залучення представників європейських країн до переговорного процесу на певному етапі.

“Якщо якась зустріч, наприклад, про гарантії безпеки, я дуже хочу, щоб були європейці. Це про те, що вони будуть давати ці гарантії безпеки. Вони сьогодні єдині, хто вже декларував, що вони готові підтримати Україну”, – зазначив він.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.

Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.

У Нікополі Дніпропетровської області російські війська завдали удару по рятувальниках ДСНС, які ліквідовували наслідки попереднього обстрілу.

Народна депутатка від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що у Верховній Раді готують збільшення штрафів за перевищення швидкості.

Російські окупанти атакували FPV-дронами житлові будинки у приватному секторі Краматорська та багатоквартирний будинок у Дружківці.