Землю Національного ботанічного саду Гришка в Києві передали під забудову попри заборону

Джерело: Державна аудиторська служба України

Попри заборону на будівництво, ботанічний сад ім. М.М. Гришка уклав угоду про зведення житлових та нежитлових об’єктів на своїй території.

Впродовж 6 років забудовник не міг реалізувати угоду через особливий режим охорони території Національного ботанічного саду. Однак за цей час установа отримала від інвестора готівку, послуги та інші товари, зокрема цибулини тюльпанів та ґрунт, на загальну суму 2,6 млн грн.

“Варто зазначити, що Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка входить до природно-заповідного фонду України, є об’єктом комплексної охорони і належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави”, – йдеться в повідомленні держаудитслужби.

Згідно з Законом Про природно-заповідний фонд України (ст. 16), забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, зокрема будівництво споруд, не пов’язаних з його функціонуванням.

Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.

Минулого року Афганістан став найбільшим імпортером російського борошна, подвоївши закупівлі.

15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.

Суд зобов’язав ТОВ укласти охоронний договір на пам’ятку місцевого значення – Торговий будинок (Будинок митниці) XVII століття у Хотині. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.