Землю накрило потужним сонячним спалахом M9.3

Джерело: The Watchers

23 червня Землю накрило потужним сонячним спалахом M9.3. Під час нього найбільше очікувалося погіршення радіосигналів над Атлантичним океаном, Європою та Африкою.

За київським часом спалах розпочався близько 16:01, а закінчився через 20 хвилин.

Радіосигналів, що вказують на викид корональної маси (CME), не було. Але якби викид стався, то поточне розташування регіону не сприяє орієнтованим на Землю викидам корональної маси.

Очікується, що це станеться найближчими днями, коли регіон обертатиметься в більш геоефективному положенні.

Фото: The Watchers

Спалах стався у старому регіоні 3664/3697, який зараз має номер 3723. Він відомий як джерело численних орієнтованих на Землю CME та екстремального геомагнітного шторму G5.

Ще у 2003 році кілька викидів корональної маси призвели до екстремальної геомагнітної бурі G5. Найсильніша буря тривала з 10 по 11 травня. Вже 14 травня в цьому регіоні стався сонячний спалах X8.7 – нині найсильніший сонячний спалах 25-го сонячного циклу.

Фото: The Watchers

Фото: The Watchers

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.