Журналістка Катерина Родак звинуватила у домаганнях професора ЛНУ ім. Івана Франка
Джерело: Катерина Родак/Facebook
Журналістка NGL.media Катерина Родак розповіла про домагання викладача факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, професора Йосипа Лося.
“Коли мені було 19 років, то викладач із зарубіжної преси Й. Лось на факультеті журналістики закрився зі мною в своєму кабінеті. Я мала скласти залік. Ми були удвох, і я дуже довго слухала його лекцію про те, що я особлива, що мені потрібен особливий чоловік – арієць, українець, з хорошою генетикою. І що треба вагітніти. Що мені треба працювати лише там, де він скаже. Ніякої журналістики в інтернеті, тільки газета. І щоб я перестала спілкуватись з подругами, бо вони погано на мене впливають. І що носити джинси з оголеними колінами мені не можна – це не моє +це збуджує і відволікає викладачів (конкретно його)”, – написала Родак.
За словами Родак, потім викладач взяв її за руку і почав гладити, піднімаючи вверх рукав светра. При цьому професор запитував, що вона відчуває.
“Я відповіла, що нічого. Але це була брехня – я відчувала огиду, але не змогла це сказати, бо на мене тиснув його професорський авторитет і відчуття, що це це буде перебільшенням, якщо я якось різко відреагую. Якимось чином це бридотне спілкування завершилось, і я більше не заходила в той кабінет наодинці. Прийшла додому і дуже довго себе переконувала, що зі мною просто трапилась кумедна ситуація. Так я про неї і розповідаю друзям, і ми сміємось”, – зазначила журналістка.
Водночас вона наголосила, що такі випадки не повинні замовчуватись.
“Це все зводилось до “хі-хі, ха-ха”, ой поцьомав когось в губи, когось помацав, комусь сказав щось непристойне – ну він ж старий, така людинка з “привітом”, не перебільшуй. І таке сприйняття його дій дозволяло професору продовжувати свою поведінку”, – зауважила Катерина Родак.
- Театрального режисера та викладача КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Андрія Білоуса в анонімному відео звинуватили у домаганнях до студенток.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.