Журналістка Катерина Родак звинуватила у домаганнях професора ЛНУ ім. Івана Франка

Джерело: Катерина Родак/Facebook

Журналістка NGL.media Катерина Родак розповіла про домагання викладача факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, професора Йосипа Лося.

“Коли мені було 19 років, то викладач із зарубіжної преси Й. Лось на факультеті журналістики закрився зі мною в своєму кабінеті. Я мала скласти залік. Ми були удвох, і я дуже довго слухала його лекцію про те, що я особлива, що мені потрібен особливий чоловік – арієць, українець, з хорошою генетикою. І що треба вагітніти. Що мені треба працювати лише там, де він скаже. Ніякої журналістики в інтернеті, тільки газета. І щоб я перестала спілкуватись з подругами, бо вони погано на мене впливають. І що носити джинси з оголеними колінами мені не можна – це не моє +це збуджує і відволікає викладачів (конкретно його)”, – написала Родак.

За словами Родак, потім викладач взяв її за руку і почав гладити, піднімаючи вверх рукав светра. При цьому професор запитував, що вона відчуває.

“Я відповіла, що нічого. Але це була брехня – я відчувала огиду, але не змогла це сказати, бо на мене тиснув його професорський авторитет і відчуття, що це це буде перебільшенням, якщо я якось різко відреагую. Якимось чином це бридотне спілкування завершилось, і я більше не заходила в той кабінет наодинці. Прийшла додому і дуже довго себе переконувала, що зі мною просто трапилась кумедна ситуація. Так я про неї і розповідаю друзям, і ми сміємось”, – зазначила журналістка.

Водночас вона наголосила, що такі випадки не повинні замовчуватись.

“Це все зводилось до “хі-хі, ха-ха”, ой поцьомав когось в губи, когось помацав, комусь сказав щось непристойне – ну він ж старий, така людинка з “привітом”, не перебільшуй. І таке сприйняття його дій дозволяло професору продовжувати свою поведінку”, – зауважила Катерина Родак.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.