Жителі Гренландії вийшли на демонстрації проти намірів Трампа взяти острів під контроль

Джерело: DW

Сотні жителів Гренландії вийшли на акції протесту проти намірів Дональда Трампа взяти острів під контроль Сполучених Штатів.

На мітингу в місті Нуук, столиці острова, розгорнули прапори Гренландії та плакати з написами “Поважайте суверенітет Гренландії”, “Ми не продаємося”, “Змусимо Америку забратися геть”.

Як розповіли у виданні, ймовірний майбутній премʼєр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен, який очолює правоцентристську партію Demokraatit, що перемогла на парламентських виборах цього тижня, приєднався до чинного глави уряду Муте Егеде в колоні протестувальників, яка пройшла до консульства США на околиці Нуука.

“Ми хочемо бути самими собою, і наша автономія та свобода не обговорюються. Немає жодного шансу, що я говоритиму з Трампом про те, аби Гренландія стала частиною США. Гренландія буде Гренландією”, – зазначив він.

Егеде також назвав підхід президента США “абсолютно неприйнятним”.

Зазначається, що подібні акції відбулися в інших містах острова.

У п’ятницю лідери п’яти партій у парламенті Гренландії оприлюднили спільну заяву, у якій засудили плани Трампа.

“Ми – всі голови партій – не можемо прийняти повторювані заяви про анексію і контроль над Гренландією. Ми вважаємо таку поведінку неприйнятною для друзів і союзників в оборонному Альянсі (НАТО, – ред.)”, – йдеться в документі.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.