Жителя Харкова засудили до довічного ув’язнення через коригування ударів РФ по місту
Джерело: Харківська обласна прокуратура
У Харкові у держзраді визнали винним чоловіка, який навів російські ракети на головний офіс фірми ХАДО та інші цивільні будівлі. 28 лютого 2022 року він надіслав кураторці у Москві координати Харківської обласної державної адміністрації.
За даними слідства, 38-річний чоловік збирав інформацію про ЗСУ та інфраструктуру у Харкові протягом лютого-квітня 2022 року. Харків’янин передавав розвіддані двом жінкам через заборонену в Україні соцмережу. Вони, своєю чергою, працювали на російські спецслужби.
Одна з цих жінок нині проживає у Москві, а у 2014 році перебувала на окупованій території в Донецькій області, де проходила службу у лавах так званої “ДНР” медсестрою. Інша мешкає у Санкт-Петербурзі і є очільницею проросійської організації “Спасём Донбасс”.
Після того, як чоловік надсилав їм дані про будівлі у Харкові, по них здійснила удари армія РФ.
Також житель Харкова у соцмережах заперечував агресію РФ проти України та схвалював дії військових держави-агресора. Він поширив публікацію з проросійською пропагандою про те, що “у м. Мерефа американськими вченими проводяться випробування небезпечних біологічних препаратів на пацієнтах”.
За результатами обшуку у чоловіка виявили комп’ютерну техніку, карабін моделі “Форт-202”, набої до пістолета та корпус гранати, які він незаконно придбав і зберігав у себе вдома.
Під час слідства він постійно змінював версії, але свою вину не визнав. За його словами, він нічого не знає та жодної інформації до Росії не передавав.
Утім, чоловіку присудили довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Його визнали винним у державній зраді, у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії РФ проти України, у незаконному перероблюванні вогнепальної зброї, у зберіганні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, у придбанні, носінні зберіганні боєприпасів без передбаченого законом дозволу, а також у зберіганні вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263-1, ч. 1 ст. 263 КК України).
Нині триває строк на апеляційне оскарження рішення.
- У Києві та Черкасах викрили російських агентів, які шукали ППО Patriot і фотографували наслідки “прильотів”. Ще вони збирали розвіддані про дислокацію Сил оборони.
21 січня президент Володимир Зеленський заявив у Давосі, що російський лідер Володимир Путін під час переговорів може вимагати скорочення чисельності української армії у п’ять разів, однак, Україна цього не дозволить.
СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачали Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.
21 січня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму закликав Європу не здавати позицій на світовій арені та конкурувати за першість у глобальних альянсах і технологіях. Він наголосив, що без сильної Європи світ може почати рухатися вперед без неї, що стане загрозою для майбутнього.
Військовослужбовці 73-го морського центру Сил спеціальних операцій продовжують нищити противника на Курщині і здобувають дані щодо підтвердження залучення військ КНДР.
Станом на січень 2025 року тіла 22 осіб, знайдені в масовому похованні в Ізюмі Харківської області у вересні 2022 року, досі не ідентифіковані.