Зібраний Чарльзом Дарвіном гербарій вперше за 200 років покажуть публіці

Джерело: The Guardian

Зразки рослин, зібрані британським натуралістом Чарльзом Дарвіном під час подорожі на кораблі “Бігль” у 1830-х роках, вперше майже за 200 років представлять публіці.

Як розповіли у виданні, ці рідкісні екземпляри Дарвін відправляв з подорожі своєму вчителю та другу, професору Джону Стівенсу Хенслоу – засновнику ботанічного саду Кембриджського університету.

Дарвін, який вивчав теологію у Кембриджі, тричі прослухав курс ботаніки Хенслоу. Після цього Хенслоу порекомендував замість себе 22-річного Дарвіна капітану “Бігля” Роберту Фіцрою, який у 1831 році шукав для експедиції натураліста.

Протягом подорожі Дарвін справно відправляв зразки рослин своєму наставнику.

Сам же Хенслоу на той час активно формував колекцію Кембриджського ботанічного музею. Вона задумувалася як масивний навчальний ресурс, що сприяв реалізації педагогічної програми Хенслоу, який намагався зрозуміти “задум Творця” та “нескінченні масштаби Божого творіння”.

Відтак, в Кембриджському університеті зібралося не менше тисячі зразків рослин, знайдених Дарвіном. Тепер їх вперше представлять публіці у документальному фільмі британського 5-го каналу, який досліджує стосунки між Дарвіном та Хенслоу.

У компанії ДТЕК назвали чотири умови, за яких в Україні будуть запроваджені погодинні графіки відключення електроенергії.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.